face.jpg
Jana Krčová
Vítejte na stránkách CHS Teddy - Slavkov u Brna. Zabýváme se chovem čistokrevných křečíků džungarských.
chs obrázek.JPG
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Aktuální informace a fotografie můžete sledovat také na Facebooku na stránkách CHS Teddy Slavkov u Brna chov křečíků džungarských.
MOMENTÁLNĚ NEMÁME ŽÁDNÁ MLÁĎÁTKA K PRODEJI, ANI NEPLÁNUJEME DALŠÍ VRHY!

25.1.15 - zemřel náš sapphire pearl sameček Bamsík, zřejmě stářím.

26.10.14 - miminka z našeho posledního vrhu I se již příští týden začnou rozjíždět do nových domovů, volný zbývá už jen sapphire sameček. Další vrhy prozatím neplánujeme.

4.10.14 - na světě je vrh I - matka Diara of Nova domus, otec Mapilamis Larry, mláďátek je pravděpodobně 6, vypadá to na 2 pearl a zbytek jsou tmaví, nejspíše sapphire.

13.9.14 - od zítřka budou spolu bydlet Diara of Nova domus (agouti pearl) a Mapilamis Larry (sapphire). Náš dlouho rozvažovaný vrh, který přinese do chovu CHS Teddy novou krev. Pokud se zadaří, můžeme očekávat všechna zbarvení.

7.9.14 - všechna mláďátka z letních vrhů již mají nové majitele. Zatím si dáváme pauzu, ale jakmile to bude vypadat, že uskutečníme nový vrh, dáme vědět.
Dnešní výstavy ČKK v Praze jsme se opět nezúčastnili...

8.8.14 - mláďátka z vrhu H krásně rostou a jsou nádherní, stejně jako jejich sourozenci z vrhu G.
Nabízíme tyto mláďátka jako mazlíčky nebo na výstavy:
- pearl samička z vrhu F k okamžitému odběru
- sapphire pearl samečci i sapphire pearl samičky z vrhu G k okamžitému odběru
- sapphire pearl samečci z vrhu H k odběru v polovině srpna

20.7.14 - samečci z vrhu E a F jsou již v nových domovech
- mláďátka z vrhu H se mají čile k světu, vypadá to na 1 sapphire pearl samečka (volný), 1 sapphire pearl samička (zůstane doma) a 1 sapphire sameček (volný).
Stále máme volné 2 sapphire pearl samečky z vrhu G a přijímáme rezervace na vrh H.

15.7.14 - dnes se narodil vrh H, který je opakováním vrhu G. Vypadá to na 3 mimča.

3.7.14 - ve vrhu F jsou 2 agouti pearl holčičky a 2 sapphire kluci.
Ve vrhu G jsou 3 sapphire pearl holčičky a 3 sapphire pearl kluci a 1 sapphire samička.
Mláďátka z vrhu E jsou již skoro samostatná, jsou krásní a hodní.

28.6.14 - dnes jsem napočítala ve vrhu G 7miminek, snad se počet již nebude snižovat. Vypadá to, že většina bude pearl.
Ve vrhu F jsou 4 miminka, vypadá to, že většina bude pearl. :-)

27.6.14 - aktuální počet miminek ve vrhu G je 8.
Vypadá to, že ve vrhu E jsou 3 samečci - 2xsapphire pearl, 1 sapphire. Už koukají.

26.6.14 - dnes se konečně narodil vrh po naší Capri (vrh G), otec Snogatans Bamse. Očekávám nádherné a hodné křečínky v barvách sapphire a pearl, vypadá to na 10 miminek! Přijímáme rezervace :-)

22.6.14 - máme vrh F - matka naše C. Bella, otec náš Bart. Počet zatím nevíme.
Vrh E hezky roste.
Capri snad brzy porodí vrh G.

21.6.14 - ve vrhu E jsou zřejmě 2 sapphire pearl a 1 sapphire. Pohlaví budeme vědět v průběhu příštího týdne. Už začínají baštit pevnou stravu.
Snad se brzy dočkáme i vrhu po Capri a C. Belle.

16.6.14 - dnes se narodily 3 miminka Mandarins Krabbedi Bee a našemu Azraelovi (vrh E, který je opakováním velice krásného vrhu C).
Capri zatím nevypadá, že by měla brzy rodit. :-(

14.6.14 - Diarka of Nova Domus už je u nás, je moc hodná a krásná. Uvažuji o krytí Diarky Mandarins Loxleyem v září 2014.
Vypadá to, že bychom mohli mít brzy další mláďátka. :-)

11.6.14 - tento den přibyde do našeho chovu nová posila - agouti pearl samička Diara of Nova Domus. Už se na ni moc těšíme.

1.6.14 - od dnešního dne spolu bydlí C. Bella a Bart.
Mláďátka z předchozích vrhů jsou již téměř všechna v nových domovech.

24.5.14 - od dnešního dne spolu bydlí Snogatans Bamse a naše Capri. Snad mláďátka přijdou brzy, moc se na ně těším. Oba budoucí rodičové jsou moc krásní a milí. Očekávám suprové mazlíky v barvách sapphire a sapphire pearl.
Mláďátka z vrhu D jsou již v nových domovech, zůstala nám prozatím už jen samička Diane rezervována pro CHS Vita Minore.

14.5.14 - všechna mláďátka z vrhu D jsou již rezervována.
Přijímáme rezervace na vrhy E,F.

30.4.14 - vložena první fotka vrhu D - 2 sapphire pearl samičky, 3 sapphire ?umbrous? samičky a 1 sapphire ?umbrous? sameček.

25.4.14 - vrh D krásně roste, jsou to takoví malí tlouštíci. Vypadá to na 6 kousků a barevně tak půl na půl - pearl, sapphire.

20.4.14 - máme vrh D! Nessie má mláďátka, dlouho nás napínala a dneska na nás čekalo velikonoční překvapení. :-) Fotky miminek a další podrobnosti budou až tak za týden, nechci samičku rušit.

18.4.14 - Nessie opět vypadá, že by mohla být těhotná. Je to poslední šance, držte prosím palce, ať se tentokrát opravdu zadaří a Nessie má mimča.

16.4.14 - vloženy fotky naší odchovankyně z vrhu C - C. Belly, je to krásná bílá samička s jemně fialkovým nádechem, budoucí matka vrhu E/F.

9.4.14 - Nessie pořád nic, asi to byla falešná březost. Pořád doufám, že miminka přece jenom budou.
Máme naplánované další vrhy na červen...

3.4.14 - vypadá to, že se zadařilo a Nessie snad do týdne porodí. Držte palce!

23.3.14 - vrh D se ještě nenarodil, snad se zadaří začátkem dubna.

15.3.14 - mláďátka z vrhu C se již rozjíždějí do nových domovů. Vrh C byl velice vydařený, mláďátka jsou hodná a milá a navíc mají krásné zbarvení. Snad se zadaří i u vrhu D. :-)

5.3.14 - přidány aktuální fotky vrhu C. Krásně rostou. Na tento vrh již rezervace nepřijímáme.

Ale PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ REZERVACE NA VRH D! Rodiče vrhu budoucího vrhu D - Mandarins Nessie (sapphire umbrous), Snogatans Bamse (sapphire pearl) - z tohoto spojení očekáváme trošku opatrné (po Nessie), ale hodné a flegmatické (po Bamsem) mláďátka vhodné do chovu i jako mazlíčky. Očekáváme zbarvení sapphire, sapphire pearl.


1.3.14 - konečně máme první fotky vrhu C - jsou to 4 roztomilí prckové - zcela předběžně 2 samičky pearl, 1 sameček pearl a 1 samička sapphire.
Aimee žádná mláďátka nemá. Ode dneška spolu bydlí Mandarins Nessie a Snogatans Bamse :-)

24.2.14 - Aimee porodila, ale bohužel nejsou nikde vidět ani slyšet miminka, Aimee je ale v pořádku a spokojeně běhá v kolotoči. Nejspíš už tedy mláďátka od Aimee nebudou, bude si užívat zaslouženého důchodu.
23.2.14 - vrh C krásně roste, fotky zatím nemáme, Berunka si je hlídá :-) Aimee vypadá, že bude brzy rodit, tak moc držíme pěsti, ať je vše OK.
21.2.14 - vrh C se má čile k světu, ale maminka je bedlivě střeží a opatruje v hnízdě. S dalšími informacemi tedy musíme počkat, až budou vylézat z hnízdečka. Předběžně to ale vidím na jednoho sapphire a 3 pearl?
Aimee nevypadá, že by mohla během pár dnů porodit, tak uvidíme. Je to taková naše vačice, hodně teď baští :-)
16.2.14 - narodil se dlouho dlouho očekávaný vrh C, hurá! Matka Mandarins Krabbedi Bee, otec Azrael z CHS Teddy, vypadá to na 4-5 krásných miminek. Maminka Berunka se o ně hezky stará, držíme pěsti, ať hezky rostou. :-)

2. 2. 14 - Sameček Bamse už je doma a bydlí s Wellingtons Aimee. Snad se zadaří a za 3týdny budou konečně miminka v barvách sapphire a pearl s hodnou mazlivou povahou!

Momentalne spolu bydli Mandarins Krabbedi Bee a nas Azrael. Zatim to ale nevypada, ze by se zadarilo. Ale jiz brzy privitame v nasi CHS sapphire pearl samecka Bamseho, ktery je momentalne v CHS Mandarins. Je to sice jiz starsi samecek, ale nedavno se stal otcem krasneho vrhu, takze snad se zadari i u nas. Zkusime ho dat dohromady s Aimee. Jako dalsi vrh je v planu spojeni Nessie a Azrael. Snad se brzy dockame pearl a sapphire miminek.

Již máme doma sapphire samičku Mandarins Nessie, nevěstu pro našeho Azraela. Na jaře by k nám měla přijít další posila do chovu Pearl.
V listopadu 2013 čeká naši rodinu velká zkouška - transplantace kostní dřeně syna v pražském Motole. Proto na pár měsíců přerušujeme chov, ale budeme pokračovat hned, jak se z Prahy vrátíme domů. Máme zamluvené posily do našeho chovu a jestli to vyjde, budeme mít na jaře krásná a hodná miminka v barvě sapphire a pearl.

Vrh C stále nepřichází a jelikož už má Berunka 7měsíců, nejspíš už ji krýt nebudeme. Velká škoda, těšili jsme se na pearl miminka. Zřejmě budeme muset počkat na novou posilu do našeho chovu.

1. 10. 13 - zemřel náš miláček Juman, naše naděje... Nejspíš se otrávil gumou z napáječky nebo zemřel vyčerpáním, v poslední době byl až moc aktivní.

29.9. - Igor se přestěhoval do CHS Mandarins, kde bude krýt Mandarins Leiko. Snad se brzy zadaří a budou mít krásná a hodná miminka. Moc jim to spolu sluší.

28. 9. se konala 7. výstava ČKK, jíž jsme se bohužel nemohli zúčastnit z rodinných důvodů. Ale potomci našich křečíků se zúčastnili pod CHS z Kozohlod - Akátek skončil na 16./17. místě ve tříde PET a Bloom na 6. místě ve třídě Standart, což jsou moc hezká místa. Příští rok bychom se rádi výstavy zúčastnili i za naši CHS.

Přijímáme rezervace na vrh C - křečíci vhodní do chovu i jako mazlíci do rodiny s dětma.

18.8. - Očekávaný vrh C zatím nepřišel, pokud Berunka během pár dní neporodí, budeme ji muset nechat připustit znovu.
Nabízíme volnou samičku Aminu z vrhu A - vhodná do chovu! Dále agouti samečky i samičky z vrhu B (foto Aminy i vrhu B níže).
Dne 10.6.13 se narodil vrh B, vypadá to na 7 miminek! Případní zájemci, hlaste se na e-mail: cubova@post.cz.
Dnes 12.5.13 se našim anglickým miláčkům Aimee a Jumanovi narodilo asi 5 miminek. Jsme moc rádi, tak snad bude vše v pořádku!
21.4. jsme si dovezli nový páreček do sapphire linie z CHS Mandarins - Wellingtons Aimee (safírová samička) a Wellingtons Jumana (sapphire pearl sameček). Už se moc těšíme na jejich mláďátka! Děkuji moc Evičce z CHS Mandarins, že mi je přenechala, jsou nádherní.
Zároveň jsme si přivezli i samičku z vrhu K z CHS Mandarins, moje vytoužená holčička. Počítám s ní do chovu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one