face.jpg
Jana Krčová
Vítejte na stránkách CHS Teddy - Slavkov u Brna. Zabýváme se chovem čistokrevných křečíků džungarských.
chs obrázek.JPG
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Rezervace a doporučení k chovu

Nabízíme čistokrevné křečíky s průkazy původu (z čistých linií bez hybridů, tzn. kříženců s křečíky Campbelovými, kteří jsou běžně nabízeni ve zverimexech). Naši křečíci jsou vhodní do rodin s dětmi i do chovu, jsou mazliví a nekousaví, od malička zvyklí na ruce.

Přijímáme rezervace na vrh E, F - tyto vrhy jsou zaměřené především na velmi hodnou a mazlivou povahu a také předpokládáme, že mláďátka budou hezká v typu, tzn. vhodná na výstavy a do chovu..


Pokud máte zájem si křečíka rezervovat, dejte nám vědět na e-mail: cubova@post.cz nebo na tel.: 774/909465.

Mláďátka dostanou k novým majitelům průkaz původu a vzorek krmiva. Rady ohledně chovu jsou samozřejmostí :-)
Před rezervací křečíka je nutné si rozmyslet:
- v čem budete křečíka chovat a jaké vybavení mu můžete nabídnout
- čím budete vašeho mazlíka krmit
- jakou podestýlku do boxu pořídite

Naše CHS doporučuje:
Chovatelské zařízeni - nejlepší pro chov křečíků džungarských je skleněné akvárium nebo plastový box. Doporučujeme plastový box - je lehký a snadno se čistí. Jen třeba vybrat kvalitní a pevný, jinak se může křeček prokousat ven. My používáme box o rozměrech - 57x39x28cm (viz odkaz níže). Ještě lepší by byl box o rozměrech (78x56x43cm). Tak budete mít jistotu, že se do boxu vejde vše, co křečík potřebuje.
Jako podestýlka do boxu jsou nejvhodnější hobliny (křečíci rádi hrabou a norují), jako alternativa je možné použít také bukové štěpky nebo např. Asan. U nás používáme hobliny (hrubé hobliny od Limara), odkaz níže.
Dále budete potřebovat vybavení jako - miska na krmení, napáječka, domeček, prolézačky a také kolečko na běhání.
Vybavení je možné nakoupit za dobrou cenu na e-shopu Spokojený pes, například kolečko Trixie - kvalitní a bezpečné pro zvířátka, tichý chod (viz odkaz níže).
Miska na krmení je nejlepší keramická, například Trixie (odkaz níže).
Napáječka - do boxu je vhodná plastová (většinou na zavěšení). Skleněné s přísavkou již nepoužíváme, jelikož se stává, že napáječka spadne a křečci okusují gumovou přísavku.
Domeček je nejvhodnější přírodní - dřevo, keramika. Naší křečíci mají domečky z přírodního dřeva. Doporučit můžeme například domeček s rampou nebo větší rohový dům, odkaz níže.
Jako prolézačky jsou vhodné různé ruličky (například od toaletního papíru) a také můstky ze dřeva - odkaz opět níže :-)
Pro odběr křečíka z naší CHS budete potřebovat přepravku (taktéž je vhodná na umístění křečíka při čištění boxu nebo návštěve veterináře atd.). My máme přepravku Trixie ve velikosti S, ale přepravek najdete na trhu spousty. Pro představu můžete mrknout na odkaz níže.
Krmení
- z naší zkušenosti je nejlepší (nejpřírodnější) a skvěle namixované, kompletní potrava pro křečíky džungarské - od JR Farm. Nejlepší je udělat si směs z různých druhů, i když JR Farm Feast, JR Farm Speciál pro křečíky džungarské a Zakrslý křeček Adult jsou kompletní krmiva pro křečíky, obsahují též živočišné bílkoviny. Navíc je dobré přidat bylinky. Taktéž přidávám odkaz na tyčinky, kořeny pampelišek a větvičky na ohlodávání (je třeba, aby si křečíci brousili zoubky).
Krmiva od JR Farm je možné zakoupit na e-shopu Anbio nebo také na Zoohit. Na Anbio mají lepší ceny jednotlivých výrobků, ale nabízejí jen krmivo. Na e-shopu Zoohit lze koupit i další chovatelské potřeby, není potom třeba platit dvojí poštovné, ale nemají kompletní sortiment JR Farm.
Stravu je také nutné doplnit čerstvou zeleninou (brokolice, květák, okurka, červená paprika...) a ovocem (v menší míře, vhodný je např. kousek jablíčka ale max. tak 1 týdně).
Výbava pro křečíka a pořizovací náklady:

Box s víkem Ikea Samla 45l – 99 + 50 = cca 150Kč nebo
Box Ferplast 500-1000 Kč (tyto boxy již obsahují další potřebné věci jako napáječka, mistička, kolečko na běhání a domeček)
Hobliny cca 50Kč
Kolečko na běhání Trixie cca 200Kč
Napáječka cca 50Kč, miska cca 50Kč
Domeček cca 100Kč
Krmení (nejlepší JR Farm) – cca 100Kč
Křečík od nás 150Kč

Celkem: 850 – 1.000 Kč

Dále je nutno počítat s měsíční útratou za krmení, podestýlku a případnou veterinární péči.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one